Kliendid meist

Laura Urbel – Aasa Plaat OÜ

Laura Urbel

Aasa Plaat OÜ - tegevjuht

Tegelikult ammu olen juba mõelnud, et kirjutan teile, aga koguaeg on nii kiire, et pole jõudnud seda teha. Nüüd kui Instagram tuletas meelde, et 2 aastat tagasi algas ettevõtluse koolitus just maikuus, siis on just õige aeg see aeg leida ja kirjutada. Esmalt tahaks ma öelda ühe SUUUUURE AITÄHHHI!!! Teie koolitusel osalemine oli üks suurest tõukest edasi minekul. Peamine oli tänu teie abi ja õpetustele ära teha hea äriplaan ja saada täies mahus EVATi toetus. Nüüdseks on ka sellele joon alla tõmmatud ja aastane aruanne neile esitatud. Ka nemad olid väga rahul mu ettevõtte ja tulemustega.

Kui koolitusel oli vaja välja mõelda ettevõtte nimi, sai selleks täiesti huupi pandud Aasa Plaat. Kuna kodu talu on Aasa ja peamine minu oskus on plaatimine, siis tundus see siuke naljaga paras nimi. Tänaseks on aga ka päriselt Aasa Plaat OÜ toiminud juba aasta ja 5 kuud. Aeg lendab! Ideest saab tõesti turg ja äri!

Tänaseks toimetame abikaasaga täies mahus koos. Mina küll vähemal määral, kuna detsembris sündis kolmas laps, kuid abikaasa on täies mahus tööline. Ettevõttega olen laiaspildis edasi läinud täpselt nii nagu äriplaani ka kirja sai. Ainuke, mis siiani seisab ootel, on koduleht. Kuid kuna tööd jookseb peale nii palju niigi ja Facebooki ettevõtte leht on täiesti piisav, siis las ta olla veel edasi ootel. Vähemalt on siiani meeles, kuidas ja mida kodulehel teha, just tänu teie koolituspaketile. Samuti ei hakanud ma ka raamatupidamist torkima. Arvestades kui palju muud asja on vaja ajada seoses tööga, siis las seda teeb keegi, kes on tunduvalt targem kui ABC koolituse kiirelt läbinu. 😄 Võtsin kaasa head nipid turunduses ja jätkuvalt õpin ka töö osas asju juurde. Tänaseks olen ka kergemaid elektritöid tegema hakanud ning täis mahus torutöid lisaks plaatimisele. Ettevõte on täistuuril töös ja järjekord sügisesse.

Et saaksite ka parema ülevaate minu (meie) tegemistest, siis mind leiab Facebookist Aasa Plaat OÜ nime alt! 🙂 Igaljuhul veelkord suured tänud kõigile kellega kokku puutusin koolitusel ja kõike head! 🙂

Ceilin Kull – Faye Studio OÜ

Ceilin Kull

Faye Studio OÜ - tegevjuht

Võtsin Idee Turg poolt korraldatud koolitusest osa 2022. a kevadel. Koolitus koosnes 4. osast – turundus, äriplaani koostamine, raamatupidamine ja kodulehe tegemine. Tänaseks kasutan igapäevaselt kahelt koolituselt saadud teavet – turundust ja kodulehte. Natukene harvem, umbes 1 kord kuus kasutan raamatupidamise ja äriplaani koostamise osast saadud teavet.

Peale koolitust koostasin äriplaani koos Ave abiga ja esitasin selle Töötukassale ning sain täies mahus toetust oma ettevõtte loomiseks. Minu ettevõte on Faye Studio OÜ, EMTAK koodi järgi tegelen kunstilise loometegevusega ja vastab see täpselt sellele. Enamasti tegeleb Faye erinevate trükitud toodete tootmise ja müümisega. Aga meie e-poes on müügil nüüd ka meie partnerite tooteid. E-pood sai valmis alles 2023. a septembris, seega faktiliselt oleme küll tegutsenud veidi üle aasta, aga päriselt alles mõned kuud. E-pood on ülesse ehitatud Elementori tööriista abiga ja seal kasutasin ära otseselt Idee Turg koolituselt saadud teadmisi, ajasin näpuga järge oma märkmete seas ja 3 päevaga oli e-pood loodud.

Läbisin ka raamatupidamise ABC kursuse, kuid raamatupidajat minust siiski hoolimata minu ponnistustest ei saanud, tänaseks on Fayel raamatupidaja, kellel on rohkem kogemusi raamatupidamisest kui minu ABC teadmised. Aga tänu koolitusele oskan temaga rääkida kaasa ja saan aru, millest ta mulle räägib ja omavahel räägime üsna tihti erinevatest olulistest asjadest.

Kogu pika jutu kokkuvõtteks ütlen ma, et ilma selle koolituspaketita ei oleks ma siin, kus ma täna olen. Ma tänan südamlikult ja siiralt ettevõtluskoolitajat, kelle koolitus mulle kõige sügavama mulje jättis, kes oli enda tunnid nii üles ehitanud, et ma vaadates enda märkmeid mäletan täpselt, mida ja miks ta meile rääkis.

Edasi plaanin ma taotleda EAS starditoetust, et ettevõtte tootlikkust parandada. Hetkel on minuga ühes paadis juba ka üks äripartner ja mul on väga vedanud ümbritseva tugivõrguga, kes aitavad mul mu plaane täide viia.

Jane Ansmann – Artisan Style OÜ

Jane Ansmann

Artisan Style OÜ - tegevjuht

Olin enda ettevõtte alustamist muudkui edasi lükanud. Ent sel hetkel, kui olin end kirja pannud äriplaani kirjutamise koolitusele teadsin, et see juhtub nüüd või mitte kunagi.

Teemad, mida õppekava punkte sirvides juba iseenesest ette kartsin, need läksid kursusel koos kaaskursantide ja juhendajate toel nagu nipsti. Olen väga rahul nii teemaploki kui ka koolitaja valikuga. Mõne kuuga sai niipalju ettevõtluses ette tulevaid momente läbi mõeldud. Ja tegelikult leian, et ette ei peakski muretsema, niikuinii tuleb ootamatusi ja niikuinii ei lähe kõik asjad päris sajaprotsendiliselt plaanijärgselt. Põhiline, et tegutsemissuund ettevõtlusega alustamisel on teada ja esmane plaan saab väikeste teemade kaupa lahti harutatud. Ning üldse mitte vähemolulised olid kaaskursandid, kes oma ettevõtluse teel juba mitu mitu sammu minust eespool või ka need, kes alles äri-ideid testimas.

Sain Töötukassalt maksimaalse toetuse summa, mis nüüdseks teenib oma eesmärki minu väiketootmises. Tänu EVATile olen käivitanud aasta jooksul toorsavist dekoratiivkivide tootmise, ning nüüd on raske tootearendusega pidama saada. Olen loodnud endale täpselt sellise töökoha, millest olen unistanud. Soovitan Idee Turg koolitusi ka teistele, kellel äri-idee tagataskus olemas.

Sven Seim – Arvutihooldus & Arvutiabi OÜ

Sven Seim

Arvutihooldus & Arvutiabi OÜ - tegevjuht

Sain 13.juulil 2022 positiivse EVAT-i otuse peaagu täies mahus taotletud summas. Olen ettevõtte asutanud ja alustanud majandustegevusega. Idee Turg OÜ pakutud koolitused ja koolitajad olid väga põhjalikud ja professionaalsed. Töötukassa nõustaja jutu järgi läks mul kuskil pool aastat kogu ettevõtluse alustamise koolituste ja äriplaani koostamise protsesside peale, mis olevat keskmisest kiirem tulemus. Tänan veelkord teie tiimi ja personali ning väärtuslike koolitusmaterjalide eest.

Siret Ott – Siret Ott Design OÜ

Siret Ott

Siret Ott Design OÜ - tegevjuht

Super koolitaja, toetav, inimlik. Häid sõnu oleks talle rohkem öelda. Kõik punktid äriplaanis võeti väga korrektselt ja arusaadavalt läbi. Toetavad materjalid olid väga head. Tänu sellele kirjutasin enda äriplaani valmis Töötukassa EVAT-i taotlemiseks. Hea uudis! Sain maksimaalse toetuse! Tänaseks on mul stuudio valmis kogu tehnikaga, milleks raha taotlesin. Töö käib usinalt!

Avely Sinikas – Blueberry Peotarbed OÜ

Avely Sinikas

Blueberry Peotarbed OÜ - tegevjuht

Mul on hea meel, et valisin mitmete erinevate koolituskeskuste hulgast just koolituskeskuse Idee Turg, oma unistuste elluviimiseks. Teie suhtumine oli algusest peale väga sõbralik ja meeldiv.

Läbisin koolituse “Ettevõtluse alustamise koolitus äriplaani koostamisega” edukalt ning sain Töötukassast EVAT toetuse. See kõik on suur tänu Teile! Mulle meeldis, et õpetate kõike väga põhjalikult ja suudate ka kõige keerukamad teemad lihtsasti arusaadavaks teha. Ma olen Teile väga tänulik, sest oma teekonna alustamist aitasite just Teie!

Ning mis on veel väga armas ja positiivne, on see, et ka peale koolituse läbimist võib Teie poole pöörduda nii murede kui ka rõõmudega. Te olete koguaeg olemas, aitäh! Soovitan kindlasti Idee Turg koolitusi kõigile!

Ruudi Laan – Ruts Ehitus OÜ

Ruudi Laan

Ruts Ehitus OÜ - tegevjuht

Idee Turg koolituskeskuse ja koolitajate näol on tegemist väga pühendunud ja oma eriala teadvate koolitajatega. Nende kogemus ja suhtumine meeldis mulle väga. Nad julgustasid ja innustasid mind oma ideed ellu viima ning suuresti tänu nendele sain ka edukalt esitletud töötukassas oma äriplaani.

Koolitajad moodustavad koos hea tiimi, kuna on täiesti erinevad nii vanuselt kui ka iseloomult. Erinevus kollektiivis rikastab ja mind koolitasid kolm inimest, kes olid kõik erineva vanusega. Liina oli minuvanune, Ave oli minust vanem ja digimees Rainer oli minust noorem. Liina on selline mõnus energiapomm ning väga hästi oskab anda vastuseid erinevate valdkondade kohta. Ave on väga tore, selline natuke rahulikum, kuid väga suurte kogemustega ja kuidagi mõjub inimestele hästi. Rainer on noor ja väga lahtise peaga IT-mees, kes aitas mind ka peale koolitust ning alati tuli vastu ja vastas minu IT-alastele küsimustele.

Neil kõigil oli oma kindel koolitusmeetod ja leian, et kõigi meetodid olid tõhusad ja väga aksepteeritavad.

Mis kõige tähtsam – sain oma eesmärgid tänu nendele edukalt täide viia. Koolitus oli ka lõbus, mitte ainult tuim „koolipingi“ nühkimine.

Silver Hinno – Fotograaf Silver Hinno OÜ

Silver Hinno

Fotograaf Silver Hinno OÜ - tegevjuht ja fotograaf

Osalesin Idee Turg koolituskeskuse koolitusel “Ettevõtluse alustamise koolitus äriplaani koostamisega”. Tänu sellele koolitusele õnnestus mul  saavutada oma eesmärk – saada positiivne vastus Töötukassalt alustava ettevõtte toetuse saamiseks. Selle toetuse saamine andis mulle võimaluse täita oma unistus ja luua fotograafi teenust pakkuv ettevõte – olen väga tänulik Idee Turg koolitajatele, kelle juhendamisel äriplaan valmis.

Koolitajad olid väga professionaalsed ning koolituste ülesehitus oli huvitav.  Suurimaks plussiks oli meeldivalt väike koolitusrühm ning väga personaalne lähenemine. Oluliseks osaks hea tulemuse saavutamisel olid ka väga head näited koolitajatelt, kelle kogemustepagas oli suur ning keda oli huvitav kuulata.

Soovitan Idee Turg koolitusi kindlasti kõigile, kes soovivad häid algteadmisi oma ettevõttega alustamiseks.

Kaire Takjas – KTKoolitused OÜ

Kaire Takjas

KTKoolitused OÜ - juhatuse liige, koolitaja ja konsultant

Koolitusel “Ettevõtluse alustamise koolitus äriplaani koostamisega” osalemine andis mulle julguse ja teadmised, et luua oma ettevõte. Vajasin just sellist toetavat ja heade praktiliste kogemustega koolitajat nagu seda on Liina. Mul on väga hea meel, et sattusin tema koolitusele. Võin öelda, et Liina läbiviidud koolitus muutis mu elu ja seda muidugi positiivses suunas.

Liisi Laanemäe – Moover OÜ

Liisi Laanemäe

Moover OÜ - asutaja ja toidufotograaf

Osalesin Idee Turg ettevõtluse alustamise koolitusel, kui tekkis soov asutada oma ettevõte ja sellega seoses tuli kirjutada äriplaan. Koolitus oli intensiivne ja põhjalik, koolitajad pädevad jagama oma valdkonna teadmisi ja kogemusi. Jäin koolitusega väga rahule, äriplaan sai toetuse ja tänaseks olen edukalt toimiva ettevõtte juhatuse liige.

Merliis Tõldsepp

Merliis Tõldsepp

Merlz OÜ (Morsipeod) - tegevjuht

Minu kogemus koolituskeskusega Idee Turg oli palju meeldivam kui seda alguses mõnelt koolitusfirmalt üldse oodanud oleksin. Läbisin kokku kolm koolitust, kolme erineva koolitaja käe all – oma alal väga kogenud, ääretult professionaalsed ning igale õppijale läheneti personaalselt. Suured ning avarad klassiruumid, logistiliselt heas asukohas ning nii parkimisvõimalus kui ka bussipeatus asuvad täpselt maja ees. Tänu Covidile pidime küll õpinguid jätkama Zoomi keskkonnas, kus siiski tekitati mõnus keskkond õppimiseks, kõik oli väga hästi läbimõeldud ning organiseeritud. Koolituse käigus valminud äriplaanile tehti põhjalik tagasiside ning Töötukassa EVAT toetuse sain esimese taotlusega.

Maris Vahaste – Mõeldes Tervisele OÜ

Maris Vahaste

Mõeldes Tervisele OÜ - tegevjuht ja nõustaja

Osalesin Idee Turg OÜ ettevõtluse ja raamatupidamise baaskoolitusel. Valmis põhjalik ja tõsiseltvõetav äriplaan. Koolitused olid kaasahaaravad ja Liina suutis isegi “igava” raamatupidamise koolituse teha huvitavaks. Tõesti suurepärased koolitajad ja hästi üles ehitatud koolitused.

Marika Suominen – Kauem Kodus OÜ

Marika Suominen

Kauem Kodus OÜ - tegevjuht

Mõlemad koolitused olid super head ja kasulikud. Äriplaani poleks ilma koolituseta küll teha osanud. Koolitajad  Liina ja Sten, kannatlikud ja  alati abivalmid abistama ka väljaspool koolituse aega. Ka koduõpe sujus suurepäraselt, kõik toimis. Kõik, mis pidi saama tehtud (äriplaan ja koduleht), said valmis ja toimivad. Soovitan soojalt.

Kaja Ruhno – Kaja Ruhno Füsioteraapia OÜ

Kaja Ruhno

Kaja Ruhno Füsioteraapia OÜ - tegevjuht ja füsioterapeut

Soovitan südamerahuga! Koolitused on väga põhjalikud, annavad head teoreetilised ja praktilised oskused.  Kõik ootamatused, mis ettevõtluses võivad juhtuda, on koolitusel läbi töötatud.  Koolitus kattis absoluutselt kõik, mida päriselt ettevõtlusega tegelema hakates vaja on. Aitäh! Tegelikult võiksin ma pikalt, pikalt kirjutada, kui hea koolitus see oli. Tõesti, tänu Sulle, Liina, olen ettevõtja :).

Jana Kikkas – Kodukohvik Johanna OÜ

Jana Kikkas

Kodukohvik Johanna OÜ - juhatuse liige

Idee Turg OÜ koolitused on loodud vastavalt kliendi vajadusi, soove silmas pidades. Siit saab väga professionaalsel tasemel infot, teadmisi. Mis on eriti positiivne, siis isegi mõned aastad hiljem on Liina olnud oma suurepäraste teadmistega abiks. Aitäh, siiralt ja südamest.

Ave Uggur – Linnupesa kondiiter OÜ

Ave Uggur

Linnupesa kondiiter OÜ - tegevjuht

Koolitusel osalemine andis mulle juurde teadmisi, oskusi kuidas ettevõtet luua ning see toimima panna.

Koolitajad tunnevad oma valdkonda suurepäraselt ning tänu neile sain mina ettevõtjana juurde palju teadmisi alates äriplaanist lõpetades raamatupidamisega.

Kõige enam meeldis see, et kogu äriplaani koostamine oli  väga põhjalik ning andis võimaluse endal läbi mõelda kõik olulised nüansid ettevõtte loomise ja toimima panemise juures.

Siiani meenutan suure tänutundega koolitust ja koolitajaid ja materjalid on alati käeulatuses, et vajadusel sealt vajalikku infot otsida.

Võta ühendust